Saç Ekimi

Tıp biliminde, dermotoloji hastalıkları arasında yer alan ve kellik, saç kaybı olarak da bilinen saç dökülmesi; genetik yatkınlık, stres, menapoz, veya çeşitli hastalıklar gibi farklı sebeplerden dolayı oluşabilmekte ve hastanın saç dökülmesinin çeşidine göre birbirinden farklı yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Saç dökülmesi 20’li yaşlardan sonra başlar ve dökülmenin sebebine göre, kişinin genetik yapısına göre farklı sürelerde dökülerek kelleşmeye sebep olur. 

Günümüzde genetik kaynaklı saç dökülmelerinin yanı sıra; hormonsal, stres, mevsim geçişleri ve kaza-yanma-darbe gibi sebepler de saç dökülmesine neden olabilmektedir. Stres, mevsim geçişleri ve hormonsal sebeplerde oluşan saç dökülmelerinde ilaç, vitamin ve mineral takviyesi gibi farklı tedavi yöntemleri uygulanırken, genetik saç dökülmesi yaşayan kişilerde ise yine ilaç ve çeşitli takviyeler kullanılabilmektedir.

Lokal Anesteziyle Acısız Ekim

Sedasyon ve lokal anestezi ile yapılan saç ekimi sayesinde operasyon esnasında acı ve ağrı hissetmezsiniz…

4-8 Saat Operasyon Süresi

4500-5000 grefte kadar tek seansta sorunsuz ekim… Ekim yapılacak greft sayısına göre 4-8 saatte aynı gün taburcu olma imkanı

FUE / DHI Ekim Yöntemi

Tüm dünyada uygulanan son ekim teknikleri micromotor FUE ve ihtiyaca göre DHI kalem tekniği ile sıklaştırma ekimi

Özellik genetik saç dökülmesi sorununda ilaç, vitamin ve mineral gibi takviye yöntemler saç derisinde yeni saç kökleri çıkmasını sağlamamaktadır; sadece var olan saç köklerini besleyerek güçlenmelerini sağlar. Bunun yanı sıra; genetik kaynaklı olan erkek tipi saç dökülmelerinde tedavi yöntemi olarak saç ekimi önerilmektedir. İlk defa, İkinci Dünya Savaşı sonrasında yaralanma, patlama gibi nedenlerden dolayı kaş, kirpik, sakal ve bıyık kaybı yaşayan Japon askerlerine uygulanan ekim tekniği, günümüzde çağın getirdiği teknoloji ve imkanlarla gerçekleştirilmektedir.

Geçmişte FUT tekniği ile gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarında; ensenin yukarısında, iki kulak arasındaki bölgeden greftler bir kesi halinde alınmaktaydı. Hastanın ihtiyacına göre değişmekle birlikte, yaklaşık olarak 10 – 15 cm genişliğinde ve 2 -3 cm yüksekliğinde kesilmek suretiyle alınan greftli deri parçasından saç kökleri ayrıştırılır ve saçsız alana ekilmek suretiyle operasyon gerçekleştirilirdi. Operasyon sonrası ağrı, sızı ve uyuşmanın yanı sıra; donör bölgede bıraktığı iz gibi bir takım dezavantajlardan dolayı artık eski bir yöntem olarak anılan FUT tekniği, günümüzde yerini FUE saç ekimi tekniğine bırakmıştır.

FUE saç ekimi ise, daha fazla greft ekimi, operasyon sonrası ağrı-acı gibi sorunlar yaşatmaması ve donör bölgede iz bırakmayışı gibi sağladığı avantajlardan dolayı günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir.

Saç ekimi , her ne kadar cerrahi bir işlem olsa da; amaç sağlıktan ziyade; tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi estetiktir. HairSix Saç Ekimi daima hastalarının ihtiyaçları doğrultusunda tedavi yöntemleri sunar. Hasta adayının beklentilerinin önemine göre hareket eden HairSix Saç Ekimi, beklentilerin yanı sıra; imkanları da dikkate alarak hastayı bilgilendirir.

Saç Ekimi İçin Doğru Yerdesiniz!

oPERASYON SONRASI 7/24 Danışma servİSİ – KİŞİYE ÖZEL DANIŞMAN 

+90 534 729 07 04

info@hairsix.com.tr

randevu@hairsix.com.tr

Merkez Mahallesi Çukurçeşme Cad. No: 57-59 G.O.P. - İstanbul

Call Now ButtonHEMEN ARA