Kaş ve kirpik ekimi

Estetik görünümün önemli parçalarından biri olan kaş ve kirpik ekimi de başvurulan estetik operasyonlardan biridir. Saç gibi ense bölgesinden alınan saç köklerinin nakledilmesine dayanır. Ense bölgesindeki saç kökleri ince uçlu mikromotor yardımıyla alır ve uygun açı ve derinlikte açılan kanallara yerleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen her iki uygulama da yaklaşık 3-4 saat içerisinde tamamlanır.

Ekim sonrası doğal bir sonuca ulaşabilmek için kaşlarda daha ince kıl kökleri kullanılmalı, kirpikler için ise daha sert kıl kökleri kullanılmalıdır. Kaşa ekilen kıl köklerinin saç şekilde uzamaması için ise, köklerin yerleştirileceği yuvalar açılırken burna yakın yerlerin daha dik bir açıyla, kulaklara yaklaştıkça ise yatay bir açı kullanılması önerilir.

Lokal Anestezi ve Sedasyon

Lokal anestesi ve sedasyon işlem öncesi uygulanarak, kişinin operasyon esnasında ağrı hissetmemesini sağlar. 

1-2 Saat Operasyon Süresi

Kaş ekimi ve şekillendirme için gerekli greft sayısı oldukça az olduğu için kaş ekimi operasyonları kısa sürede tamamlanır.

FUE / DHI Ekim Yöntemi

Kaş ekimi için FUE ya da DHI yöntemi ile ekim gerçekleştirilebilir. Operasyon prosedürü açısından saç ekimine benzeyen bir süreç işlerken kaş ekimi çok daha hassastır.

Yüz bölgesindeki kılların seyrekleşmesi, bölgenin saçkıran ya da yanık gibi nedenlerden dolayı deforme olması, veya cinsiyet değiştirmiş bir kişinin maskülen bir duruş kazanmak istemesi nedeniyle tercih edilen operasyonlardan biridir.

Saç Ekimi İçin Doğru Yerdesiniz!

oPERASYON SONRASI 7/24 Danışma servİSİ – KİŞİYE ÖZEL DANIŞMAN 

+90 543 546 96 56

info@hairsix.com.tr

randevu@hairsix.com.tr

HairSix Saç Ekimi

Evliya Çelebi Mah.
Sadi Konuralp Cad.
IKSV Vakfı No: 5 / 2
Beyoğlu / İstanbul