Kaş ve kirpik ekimi

Estetik görünümün önemli parçalarından biri olan kaş ve kirpik ekimi son yıllarda en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Saç gibi ense bölgesinden alınan saç köklerinin nakledilmesine dayanır. Ense bölgesindeki saç kökleri ince uçlu mikromotor yardımıyla alır ve uygun açı ve derinlikte açılan kanallara yerleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen her iki uygulama da yaklaşık 3-4 saat içerisinde tamamlanır.

Ekim sonrası doğal bir sonuca ulaşabilmek için kaşlarda daha ince kıl kökleri kullanılmalı, kirpikler için daha sert kıl kökleri kullanılmalıdır.
Kaş Ekiminde Doğru Açı Çok Önemlidir
Kaşa ekilen kıl köklerinin saç şekilde uzamaması için, köklerin yerleştirileceği yuvalar açılırken burna yakın yerler daha dik, kulaklara yaklaştıkça yatay bir açı kullanılmalıdır.

Lokal Anesteziyle Acısız Ekim

Lokal anestesi öncesi yapılan sedasyon sayesinde kişi, anestezi enjeksiyonunun acısını hissetmez. Böylece tüm operasyon boyunca ağrısız ve rahat operasyon gerçekleştirilir. 

1-2 Saat Operasyon Süresi

Kaş ekimi ve şekillendirme için gerekli greft sayısı oldukça az olduğu için kaş ekimi operasyonları kolayca tamamlanır ve bu oranda hızla iyileşir. 

FUE / DHI Ekim Yöntemi

Kaş ekimi için FUE ya da DHI yöntemi ile ekim gerçekleştirilebilir. Burada operasyon prosedürü açısından saç ekimine benzeyen bir süreç işlerken kaş ekimi çok daha hassastır ancak iyileşme süreci de bir okadar kolaydır. 

Kaş ve Kirpikler 15 Günde Bir Kesilmelidir
Ekilen köklerin, alındığı bölgenin özelliğine uygun bir şekilde uzadığından kaş ve kirpik ekimleri sonrası, kaş ve kirpik boyunu düzeltmek için 15 günde bir kesilmelidir.

Saç Ekimi İçin Doğru Yerdesiniz!

oPERASYON SONRASI 7/24 Danışma servİSİ – KİŞİYE ÖZEL DANIŞMAN 

+90 534 729 07 04

info@hairsix.com.tr

randevu@hairsix.com.tr

Merkez Mahallesi Çukurçeşme Cad. No: 57-59 G.O.P. - İstanbul

Call Now ButtonHEMEN ARA