Saç Analizi

Saç analizi, saç problerinin teşhiş edilmesi için kullanılan bir tanı yöntemidir. Saçın yapısını, kalitesini belirlemek, saçın dökülme nedenini ortaya koymak ve tedavinin doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak için gerekli bir uygulamadır. Dermatolojik rahatsızlıklardan, sistematik rahatsızlıklara kadar dökülmeye neden olabilecek farklı birçok tanının konulmasına yardımcı olur. Saç analizinde saç mikroskop altında incelendiği gibi, sorunun kaynağı kan tetkikleriyle de sorgulanır.

Saç analizi ilk olarak hastanın dökülme öyküsü dinlenerek başlar, sonra fiziki muayeneye geçilir. Fiziki muayene esnasında saç koparma testi, dökülen saçları toplama ve saçları yıkama gibi çeşitli tanı yöntemleri uygulanır. Bu yöntemlerin yeterli gelmemesi ya da daha detaylı bir analizin gerekmesi durumunda saç bir kez de mikroskop altında incelenir. Saç analizinde tanı koymanın bir diğer yolu da cerrahi bir yöntem olan biyopsidir. Çok gerekmese de kimi zaman tercih edilebilir.

Online Fotoğraf ile Ön Bilgilendirme

Whatsapp uygulaması aracılığıyla göndereceğiniz fotoğraflara (5 ayrı açıyla -ön, arka, sağ, sol, tepe- çekilmiş) online doktor analizi ve saç muayenesi öncesi ön bilgilendirme yapılır.

ÜCRETSİZ Saç Muayenesi ve Saç Analizi

Saç ekimi öncesi, saç ekimi için uygun olup olunmadığının anlaşılması ve ekilmesi gereken greft miktarının belirlenmesi için doktorlar tarafından hastanemizde yapılır.

Saç ve Saç Sorunlarını TESPİT Etme

Saçların dökülme nedenleri ve problemleri çok çeşitlidir. Sorunun nedeni ortaya konurken, fiziksel ve mikroskopik incelemenin yanı sıra, sorunlar kan tetkikleriyle de desteklenir.

Saç analizi, vücuttaki zararlı materyallerin ortaya konulmasını sağladığı gibi, saç hastalıklarının da tespit edilmesini sağlar. Analiz ayrıca saç dökülmesi yaşayan bir kişinin saç ekimi için uygun olup olmadığının anlaşılmasını da kolaylaştırır.

Saç Ekimi İçin Doğru Yerdesiniz!

oPERASYON SONRASI 7/24 Danışma servİSİ – KİŞİYE ÖZEL DANIŞMAN 

+90 543 546 96 56

info@hairsix.com.tr

randevu@hairsix.com.tr

HairSix Saç Ekimi

Evliya Çelebi Mah.
Sadi Konuralp Cad.
IKSV Vakfı No: 5 / 2
Beyoğlu / İstanbul