Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi, çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilmektedir. Burada önemli olan öncelikle dökülmenin genetik sebeplerle ortaya çıkan erkek tipi dökülme gibi kalıcı mı yoksa stres ya da çeşitli hastalıklar sebebiyle ortaya çıkan geçici bir dökülme çeşidi mi olup olmadığının anlaşılması gerekmektedir. Saç dökülmesi tedavisi, saç dökülmesi sebebini ortaya çıkaran etmenler bulunduktan sonra başlar ve bu etmenler ortadan kaldırılıncaya kadar devam eder. 

Kelleşme ile sonuçlanan, saç dökülmelerinin çoğunun sebebi genetik kaynaklıdır. Irsi sebeplerden ötürü, saçların genel bir seyreklik içerisinde olması ya da alın veya tepe bölgesinden başlayarak dökülmesi ve kelleşmesi olası sonuçlardır. Genetik sebeplerle dökülen saç köklerini geri getirmek mümkün olmasa bile, çeşitli ilaç tedavileri ve medikal estetik uygulamaları sayesinde dökülme yavaşlatılabilmektedir. 

Saç dökülmesi probleminde kullanılan yöntemlerden biri de saç ekimidir. Genetik sebeplerle kalıcı  olarak dökülen saç köklerini diğer yöntemlerle geri getirmek mümkün değilken, saç ekimi ile saçların yeniden estetik bir şekilde görünmesi sağlanabilir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi, genetik, hormanal nedenlerden kaynaklandığı gibi stres, mevsim değişiklikleri, vitamin eksikliği, yanlış beslenme, kafa derisi enfeksiyonları gibi farklı nedenlerden de kaynaklanabilir. Saç dökülmesi farklı sebeplere bağlı olarak gelişebileceğinden, doğru tanının konulması çok önemlidir. Saç dökülmesinin temel sebebini anlamanın yolu ise  ihtiyaç duyulan tetkiklerin yapılmasından geçer.

Kadın erkek farketmeksizin günlük 50 ila 100 arasında değişen saç dökülmeleri, saçın döngüsünün yarattığı doğal bir etki olduğundan bu tip dökülmeler normal kabul edilir. Normalin dışında bir dökülme söz konusu ise mutlaka dökülmenin nedeni tespit edilmeli ve bir an önce gerekli tedavi başlanmalıdır. Geçici dökülmeleri ilaç ve dermokozmetik yöntemlerle durdurmak mümkünken, kalıcı dökülmelerde saç ekimi tek tedavi yöntemi haline alabilmektedir.

Saç Dökülmesinde İlaç Tedavisi

Saç dökülmesi ilk olarak ilaçlar yardımıyla engellenmeye çalışılır. Dökülmenin nedeni ortaya konulduktan sonra, uygun bir ilaç tedavisi uygulanır. Saç dökülmesi problemlerinden genellikle ya hormonal düzenleyici ilaçlar, ya besin takviyesi sağlan vitaminler ya da FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı, minoksidil ve finasterid içerikli ilaçlar verilir. FDA onaylı ilaçlar genelikle genetik saç dökülmesi problemi yaşayan kişilere verilir.

PRP ve Saç Mezoterapisi Tedavi

PRP, kişiden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucu tekrar kişiye enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Saç mezoterapisi saçın ihtiyacı olan vitamin ve ilaç karışımı bir sıvının saç diplerine enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Dermokozmetik olarak adlandırılan bu iki yöntem de saç köklerinin beslenmesini sağlayarak, saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

Saç Ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesinin kalıcı olması sebebiyle, tercih edilen saç dökülmesine cerrahi bir çözüm sunan bir tedavi şeklidir. Kişinin kendi kıl kökleri kullanılır. Saçlı bölgeden alınan köklerin saçsız alana nakledilmesiyle gerçekleştirilir.

Saç Ekimi İçin Doğru Yerdesiniz!

oPERASYON SONRASI 7/24 Danışma servİSİ – KİŞİYE ÖZEL DANIŞMAN 

+90 543 546 96 56

info@hairsix.com.tr

randevu@hairsix.com.tr

HairSix Saç Ekimi

Evliya Çelebi Mah.
Sadi Konuralp Cad.
IKSV Vakfı No: 5 / 2
Beyoğlu / İstanbul