Sakal Bıyık ve Favori Ekimi

Genetik faktörler, çeşitli hastalıklar ya da yara, yanık gibi akut durumlar sebebiyle sakal bıyık veya favori bölgelerinde yeteri kadar kıl kökü bulunmayan kişiler bu durumdan rahatsızlık duymaya başladıklarında ekim yaptırarak daha estetik bir görünüme kavuşabilirler. Sakal, bıyık ya da favori ekimi prosedür bakımından aynı saç ekimine benzer bir süreç izler ancak ekilecek greft sayısı saç bölgesine göre çok daha az olacağı için yüz bölgesine yapılan ekimlerde çok daha hızlı iyileşme görülür. 

Yüz bölgesine yapılacak olan ekimler arasında özellikle tercih edilen, sıklaştırma ve şekil verme ekimidir. Böylece elmacık kemikleri üzerindeki istenmeyen kıl kökleri, diğer bölgelere aktarılarak sakalın, bıyık ya da favorinin yeniden şekillendirilmesi sağlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra sakal bölgesinde boşluklar olan kişilerde sakal ekimi yaptırarak bu boşlukların doldurulmasını sağlar ve rahat bir şekilde daha nizamlı sakallara kavuşabilirler.

Lokal Anestezi ve Sedasyon

Yüz bölgesine yapılan ekimlerde de saçta olduğu gibi sedasyon ve lokal anestezi kullanılır. Hastanın sinir uçları uyuşturularak, operasyon sırasında acı hissetmemesi sağlanır.  

Sıklaştırma Ya da Şekillendirme ekimi

Yüz bölgesine yapılan ekimler daha çok estetik amaçlı, sakal, bıyık ve favorileri bölgelerini sıklaştırmak ve şekillendirmek  için yapılır.  

FUE / DHI Ekim Yöntemi

Yüz bölgesine yapılan ekimlerde saç köklerinin tek tek alınarak ekilnmesine fırsat veren FUE ya da kalem tekniği denilen DHI yöntemi uygulanabilmektedir. 

Yüz bölgesine yapılacak olan ekimlerden önce de tüm saç ekimlerinde olduğu gibi bir planlama yapılarak hangi bölgeye ne kadar kıl kökü gerektiği hesaplanır. Sakal, bıyık ya da favori ekimi de lokal anestezi ile yapılacağı için kişi bu bölgede de operasyon esnasında herhangi bir acı hissetmez. Anestezi acısından korkan kişiler içinse sedasyon yardımı ile tüm acının ortadan kaldırılması sağlanabilir. 

Yüz bölgesine yapılacak olan ekimlerde genellikle 200-300 ya da 1000-2000 gibi az sayıda greft nakli ile yapıldığı için operasyon ve iyileşme süreci bu oranda azalmaktadır. Yüz bölgesinde iyileşme ilk hafta içerisinde gerçekleşmektedir. 

 

Saç Ekimi İçin Doğru Yerdesiniz!

oPERASYON SONRASI 7/24 Danışma servİSİ – KİŞİYE ÖZEL DANIŞMAN 

+90 543 546 96 56

info@hairsix.com.tr

randevu@hairsix.com.tr

HairSix Saç Ekimi

Evliya Çelebi Mah.
Sadi Konuralp Cad.
IKSV Vakfı No: 5 / 2
Beyoğlu / İstanbul